KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14688336
*
nr 1468 8336
Bernhard Oscarsson
(1894-1977), Sverige
Oljemålning, Nybroviken. Signerad. Olja på pannå, 26x34, yttermått inklusive ram: 44x52 cm
Bernhard Oscarsson, född 1894, död 1977, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
2.000 kr
Såld:
4.400 kr
Sista tid för bud online:
tisdag 24 maj 2022
kl 19:25:32
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/5 12:27:31
1
1.800 kr
23/5 14:20:53
1
2.000 kr
24/5 18:22:14
1
2.400 kr
24/5 19:17:15
2
2.000 kr
24/5 19:17:15
1
2.200 kr (Budbetjänt)
24/5 19:17:19
2
2.400 kr
24/5 19:17:19
1
2.400 kr (Budbetjänt)
24/5 19:17:23
2
3.200 kr
24/5 19:19:17
3
3.200 kr
24/5 19:19:17
2
3.200 kr (Budbetjänt)
24/5 19:19:58
3
4.200 kr
24/5 19:20:15
2
4.200 kr
24/5 19:20:15
3
4.200 kr (Budbetjänt)
24/5 19:20:33
2
Vinnande bud
24/5 19:20:52
2
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Bernhard Oscarsson
Bernhard Oscarsson, född 1894, död 1977, svensk målare.
Läs mer om Bernhard Oscarsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bernhard oscarsson nybrokajen nybroviken olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stockholm stockholmiana stockholmsmotiv svensk konstnär svenska konstnärer sverige östermalm
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:56
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:50
-
1037 Oljemålning
Anders Wahlgren. Signerad, daterad 1907, Stockholm..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:48
*
Bernhard Oscarsson
Bernhard Oscarsson, född 1894, död 1977, svensk målare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Bernhard Oscarsson
nr 1468 8336
Bernhard Oscarsson
(1894-1977), Sverige
Oljemålning, Nybroviken. Signerad. Olja på pannå, 26x34, yttermått inklusive ram: 44x52 cm
Bernhard Oscarsson, född 1894, död 1977, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 2.000 kr |
Såld: | 4.400 kr |
Sista tid för bud online: |
tisdag 24 maj 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/5 12:27:31 | 1 | 1.800 kr |
23/5 14:20:53 | 1 | 2.000 kr |
24/5 18:22:14 | 1 | 2.400 kr |
24/5 19:17:15 | 2 | 2.000 kr |
24/5 19:17:15 | 1 | 2.200 kr (Budbetjänt) |
24/5 19:17:19 | 2 | 2.400 kr |
24/5 19:17:19 | 1 | 2.400 kr (Budbetjänt) |
24/5 19:17:23 | 2 | 3.200 kr |
24/5 19:19:17 | 3 | 3.200 kr |
24/5 19:19:17 | 2 | 3.200 kr (Budbetjänt) |
24/5 19:19:58 | 3 | 4.200 kr |
24/5 19:20:15 | 2 | 4.200 kr |
24/5 19:20:15 | 3 | 4.200 kr (Budbetjänt) |
24/5 19:20:33 | 2 | Vinnande bud |
24/5 19:20:52 | 2 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Bernhard Oscarsson
Bernhard Oscarsson, född 1894, död 1977, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Bernhard Oscarsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bernhard oscarsson nybrokajen nybroviken olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stockholm stockholmiana stockholmsmotiv svensk konstnär svenska konstnärer sverige östermalm
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:16 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:56 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:50 -
1037 Oljemålning
Anders Wahlgren. Signerad, daterad 1907, Stockholm..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:48